Masér Jan Vůch, mimo jiné bývalý profesionální hasič a milovník běžkového lyžování se v soukromém životě stará o rodinný domek v Mirošově a v tom profesním o lidská těla.

Ovládám speciální techniky, které uleví unaveným svalům od bolesti.

Potíže se svaly pramení již z genů. Stavbou těla odpovídáme lidem ze severu, jsme Kromaňonci s velkými klouby a svaly. Během roku musíme zvládnout velké změny podnebí a to se přirozeně odráží na naší fyzické a psychické kondici. Vhodně zvolený sport je skvělým relaxačním odpočinkem a běh na lyžích má prokazatelně na člověka vliv blahodárný. Namáhá se při něm velmi důležitý lýtkový sval a do pohybu se dává i lymfa.

Jak vzpřímeně kráčející tvor je člověk v nevýhodě. Srdce má na "nesprávném" místě. Problém tkví v tom, že z dolních končetin už nedokáže krev vypumpovat zpět. Jenže! Při každé svalové činnosti se svaly napínají a zase ochabují, tlačí tedy na žíly krevního oběhu a mízní cévy. Svalovou pumpu, neboli "druhé srdce" máme tudíž v nohách a lýtkový sval má pro nás mimořádný význam.  Právě běh na lyžích ho optimálně utváří, zatěžuje. Svaly potřebují nejen správnou zátěž, ale i výživu a odpovídající péči.  Masáž by si tedy měl jednou za čas dopřát každý z nás, sportovec potom obzvlášť a častěji. Zotavení po masáži je potom mnohem rychlejší, než po obyčejném odpočinku.

Masáž odstraňuje následky bolesti svalů a ztuhlých oblastí na těle. Působí v první řadě na kůži a díky ní lze podráždit nebo tlumit kožní, hluboké receptory, čímž se reflexně ovlivňuje centrální nervová soustava. Masírováná oblast se lépe prokrvuje a dochází ke zlepšení látkové výměny. Masáží se urychluje krevní, ale i mízní oběh, tím se odplavují únavové látky a další zplodiny z těla.

Rozhozeným a bolavým zádům může výrazně pomoci DORNOVA METODA, jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a na milimetr přesně uváděny do původních poloh. V žádném případě se u ní nepoužívají trhavé pohyby.

Při výběru vhodné masáže je potřeba znát zdravotní stav klienta a vzít v úvahu i jeho pocity při a po masáži. Pokud klient přichází s intenzivní bolestí v zádech, třeba právě v důsledku pádu na lyžích, je vždy potřeba znát názor lékaře. Může se stát, že jde o vážnější  problém, jako je vyhředlá plotýnka, poranění obratlů apod. Masáž by se také neměla provádět při poranění kůže nebo kožních onemocnění.

 

V zásadě je to tak, že pokud jdeme s bolestí pohybového aparátu k lékaři a ten vyloučí onemocnění,

pak jsem u maséra na správném místě. :-)

Masáže

Tejpování

Tejpování je terapie využívající tejpy nebo tejpovací pásky. Je to léčba akutních a chronických onemocnění pohybového aparátu.           Milujete sport? Pak určitě víte, jak těžké občas bývá přetrpění bolesti  u chronických...
Celý článek

Havajská masáž Lomi Lomi

  Havajská masáž je jednoznačně zážitek pro všechny Vaše smysly. Provádí se zejména předloktím. Tyto měkké, plynulé a hluboké techniky jsou blahodárné pro celý organismus, protože Vás zbaví stresu, napětí (kterého je v dnešní době požehnaně), prokrvuje celé tělo a stimuluje...
Celý článek

Baňková masáž

Baňková masáž  je velice stará metoda známá z Číny již po tisíciletí. A všem spočívá baňkování? Jedná se o baňky, ve kterých se za pomoci smotku vaty namočeného v lihu a zapáleného nad svíčkou zahřeje vzduch. Baňka se přiloží na postižené místo a pod tlakem se přisaje na pokožku, poté se...
Celý článek

Nejvhodnější terapie

Klid, pozitivní atmosféra a dobré služby za příznivé ceny dělají z našeho salónu vyhledávanou oázu již mnoho let. Přijďte a vyberte si ze širokého spektra našich služeb. Při první návštěvě absolvujete stanovení diagnózy a poté Vám navrhneme nejvhodnější terapii.
Celý článek